Keresés

Keresett kifejezés: December 30.

Összetett keresés Kinyit

Jelmagyarázat

Anyakönyvezhető név Szerepelt a legnépszerűbb nevek között Magyar eredetű név Nem tisztázott eredetű név Rokonság, együttélés alapján átvett név Egyedi magyar formában meghonosodott, átvett név Idegen eredetű

Találatok a névnapok között: 129 találat

December 30.

Anízia

Az Anízia az Aníziusz férfinév női párja.
Ajánlott névnap: December 30.

Aníziusz

Az Aníziusz görög - latin eredetű férfinév, jelentése valószínűleg: beteljesedés, megvalósulás, más vélemények szerint az egyenlőtlen jelentésű görög aniszosz szóból származik.
Ajánlott névnap: December 30.

Dávid

A Dávid héber eredetű férfinév, jelentése bizonytalan, esetleg: kedvelt, szeretett, ill. apai részről testvér, más vélemény szerint egyesítő.
Név gyakorisága: Megtekintés

Liberátusz

A Liberátusz latin eredetű férfinév, a jelentése fölszabadított.
Ajánlott névnapok: Augusztus 17., December 30.

Libériusz

A Libériusz latin eredetű férfinév, jelentése: szabad, szabadon született.
Ajánlott névnap: December 30.

Libor

A Libor a görög eredetű, latin Liborius név rövidülése. Jelentése valószínűleg Liburnia vidékéről származó férfi.
Ajánlott névnap: December 30.

Libóriusz

Ajánlott névnap: December 30.

Margit

A Margit női név a görög eredetű latin Margareta név megmagyarosodott alakja, a jelentése: gyöngy. A köznév a görögben valószínűleg perzsa eredetű. Valószínűleg a babiloni mar galliti kifejezésre vezethető vissza, jelentése: a tenger leánya vagy a világosság gyermeke. A Margit név fejlődési sora: Margerita – Margerit – Margrit – Margit.
Név gyakorisága: Megtekintés

Sebes

A Sebők név alakváltozata.
Ajánlott névnapok: Január 20., December 30.

Sebők

Régi magyar név, jelentése vitatott, lehet: sebes, gyors. Alaktálvozatok: Sebős, Sebő, Sebes. Sebős néven a történelemben szerepet játszot Buda fia, aki 1038 előtt Gizella királyné megbízásából kiszúrta Vazul szemeit, és fülébe ólmot öntött.
Ajánlott névnapok: Január 20., December 30.

Zalán

A Zalán férfinév eredetére többféle magyarázat is született. Anonymus Saladus néven említi a honfoglalás előtt a Duna-Tisza közén uralkodó vezért. A Tisza mentén ténylegesen található egy Slankamen (Szalánkemén) nevű helység, azonban az is elképzelhető, hogy Anonymus a helységnévből alkotta az uralkodó nevét. A helynév szláv eredetű, jelentése: sós kő.

Más elképzelés szerint a Zalán név török eredetű, jelentése: dobó, ütő.

Bizonytalan az is, hogy mi volt a név eredeti kiejtése, lehetett Szalan esetleg Salán is; a jelenlegi Zalán olvasat valószínűleg téves, ez Vörösmarty Mihály Zalán futása című műve révén terjedt el.
Név gyakorisága: Megtekintés